Rubrika: Tipy a triky

JAK NALEPIT UMĚLÉ ŘASY VCELKU

Umělé řasy mají moc ozvláštnit jakýkoli typ líčení. Vybírat můžeme jak z naprosto přirozených, vhodných i na denní nošení, tak z extravagantních barevných a zdobených kamínky. Jejich aplikace není náročná, ale aby výsledek působil dokonale, je třeba dodržet určitý postup aplikace.


1. Řasenka – 1. vrstva

Nejprve naneseme na přírodní řasy řasenku.

2. Úprava umělých řas

Obloučky umělých řas lehce přiložíme k oku, abychom zjistili, jestli jejich délka odpovídá linii přírodních řas. Pokud jsou umělé řasy delší, zastřihneme jejich vnitřní (řasy budou celkově delší) nebo vnější (řasy budou celkově kratší) okraj na požadovanou délku.

3. Nanesení lepidla

Na hřbet ruky naneseme malou kapku lepidla. Můžeme použít buď latexové lepidlo, které má bílou barvu a v kontaktu se vzduchem zprůhlední nebo lepidlo Mastix. Řasy uchopíme pinzetou uprostřed a naneseme na ně rovnoměrnou tenkou vrstvu lepidla.
Vyčkáme zhruba 30 sekund, než lepidlo lehce zhutní (ale ne déle, aby úplně nezaschlo).

4. Lepení řas

Nejlepší způsob je použít k lepení umělých řas pinzetu. Pinzetou uchopíme řasy z vnější strany a okraj potřený lepidlem přiložíme těsně ke kořínkům přírodních řas. Začneme středem řas, poté pokračujeme vnějším okrajem a naposledy vnitřním. K přitlačení umělých řas těsně ke kořínkům vlastních řas si pomáháme opět pinzetou. Lepidlo potřebuje zhruba 30 sekund, aby řasy udrželo na svém místě. Požádejte klientku, aby během této doby příliš nepohybovala víčky.

5. Řasenka – 2. vrstva

Nyní můžeme opatrně nanést druhou vrstvu řasenky. Prsty shora chráníme umělé řasy před odlepením. Řasenka propojí umělé řasy s přírodními a zajistí naprosto přirozený výsledek.
Tip: před nanesením druhé vrstvy řasenky je možné řasy natočit kleštičkami.

6. Oční linky na závěr

Ideální je zvýraznit na závěr linii řas černou oční linkou, která zároveň zakryje případné nedostatky v aplikaci umělých řas.